Memur Haber Maas Bloğu

BİREYSEL EMEKLİLİK FAİZLİ FAİZSİZ FON DEĞİŞİKLİĞİ YAPMA

BİREYSEL EMEKLİLİK FAİZLİ FAİZSİZ FON DEĞİŞİKLİĞİ YAPMA

0

ZİRAAT BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİNDE KALMAK İSTEYEN SAĞLIK ÇALIŞANLARI ZİRAAT BİREYSEL İNTERNET ŞUBESİNDEN FAİZLİ YADA FAİZSİZ FON DEĞİŞİKLİĞİ YAPMALIDIRLAR.AKSİ TAKDİRDE SEÇİM YAPMAYAN SAĞLIK PERSONELİ BES SİSTEMİNDE FAİZSİZ OLARAK DEVAM EDECEKTİR.AŞAĞIDAKİ KILAVUZDA FAİZLİ-FAİZSİZ SEÇİMİN NASIL YAPIŞACAĞI ANLATILMIŞTIR.

 

ZİRAAT BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİNDEN AYIRILIP CAYMA HAKKINI KULLANMAK İSTEYEN SAĞLIK PERSONELİ İÇİN ANLATIM KILAVUZU İLERLEYEN SÜRELERDE YAYINLAYACAĞIZ.

 

 

 

 

ZİRAAT BİREYSEL EMEKLİLİK BAŞLANGIÇ FONU DEĞİŞİKLİĞİ

 

Değerli Katılımcımız, Otomatik Katılım Sistemi kapsamındaki sözleşmenize ait işvereniniz tarafından belirlenen başlangıç fon dağılım değişikliği talebinizi aşağıdaki kanalları kullanarak hızlı, kolay ve güvenilir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ziraat Bireysel İnternet Şubesi

 

1)- Ziraat Emeklilik web sitesinde (www.ziraatemeklilik.com.tr) yer alan Bireysel İnternet Şubesi giriş butonuna tıklanır.

 

2)-Açılan ekrana T.C. Kimlik Numarası, sistemde kayıtlı olan cep telefonu ile bilgisi girilir, cep telefonuna gelen tek kullanımlık şifre bilgisi girildikten sonra “Giriş” butonuna tıklanır

 

 

 

3)-Sistemde kayıtlı olan cep telefon bilginiz güncel değil ya da tanımlı değil ise giriş ekranında yer alan “Telefonu eklemek/güncellemek için tıklayınız.” alanından cep telefonu güncellemesi yapılır.

 

 

 

4)-Ziraat Bireysel İnternet Şubesi’ne güvenli bir şekilde giriş yapıldıktan sonra açılan ana sayfada sol tarafta yer alan menü adımlarından “Değişiklik ve Talepler” alanına tıklanır.

 

 

 

 

5)-Ekranda açılan sözleşmelerden Otomatik Katılım kapsamındaki sözleşme seçilir ve sağ en alt köşede yer alan “Teklif Fon/Plan Değişikliği Talebi” butonuna tıklanır ve işlem gerçekleştirilir.

 

 

 

 

İnteraktif SMS/E-Posta Otomatik Katılım kapsamındaki sözleşmenizin Ziraat Emeklilik’te üretilmesinin ardından tarafınıza iletilecek SMS ya da e-posta bilgilendirmelerinde yer alan adımları takip ederek başlangıç fon dağılım değişikliği işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. E-posta ile fon dağılım değişikliği yapılması durumunda;

 

1)[email protected] adresinden tarafınıza iletilen e-posta metninde yer alan “İşveren tarafından belirlenen fon seçiminizi değiştirmek için buraya tıklayınız.” linkinden fon dağılım değişikliği işlemi gerçekleştirebilirsiniz. SMS ile fon dağılım değişikliği yapılması durumunda, fon dağılım değişikliği işlemine ait iletilen SMS bilgilendirmesi sonrası aşağıda yer alan işlem adımlarını takip ederek fon dağılım değişikliği talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. “FON” boşluk “TC NO” boşluk “SÖZLEŞME NO” yazarak 4757’ye SMS gönderilir.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.