Memur Haber Maas Bloğu

BİREYSEL EMEKLİLİKTE NE KADAR KAZANACAĞIZ

BİREYSEL EMEKLİLİKTE NE KADAR KAZANACAĞIZ

0

Bireysel emeklilik kesintisi kamu çalışanlarında nisan maaşı ile birlikte BES kesintileri yapılmaya başlayacaktır.

Bireysel emeklilik kesintileri kamu çalışanlandan ne kadar kesilecek detaylı ünvan ve dereceye göre hesaplanmış makalemizi okumak için tıklayınız

Aşağıda hazırlamış olduğumuz Bireysel emeklilik kazanç tablosu yıllara göre 10-30 yıl arası hesaplanmıştır.Burada hazırlanan kazanç tablosu tahmini olup gerçek rakamları yansıtmamaktadır.İyimser ve kötümser tablo olarak 2 şekilde verilmiştir.Uzun yıllar sürecinde Enflasyonun ekonominin gidişini kestirmek mümkün değildir.Ayrıca kişi yaşını ve bekleme süresini tamamladıktan sonra biriken parasını toplu çekme yada emekli aylığı gibi taksit taksit çekme durumundada BES kazanç tablosu rakamları değişecektir.

Aşağıdaki tablo kesin rakamları yansıtmayıp sadece tahmini BES kazaçları göstermektedir.

SAĞLIK PERSONELİNE ÖNEMLİ UYARI!!!!!!!!!!!!!!!!!

1) Bireysel emeklilik sistemine giriş yaptıktan sonra her emeklilik sigorta şirketi sağlık çalışanlarına online banka şifresi tanımlayacaktır.Her kamu çalışanı bu şifreyi alıp online işlemlere giriş yapıp FON seçeneğini faizli yada faizssiz işaretlemek zorundadır.aksi halde birikimler faizsiz olarak devam edecektir.

2)Bireysel emeklilik sisteminden çıkmak isterseniz yine size verilen online şifre ile her kamu çalışanı online işlemlerden kendi yapacaktır.Mutemetiniz sizi sadece sisteme dahil etmekle yetkisi sınırlandırılmıştır.

BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİNDEN CAYMAK İSTERSENİZ 

BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİNE ARA VERMEK İSTERSENİZ 

BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİNDEN KESİNİTİ ORANI DEĞİŞTİRMEK YADA FAİZLİ-FAİZSİZ FON İSTERSENİZ 

HER KAMU ÇALIŞANI ONLİNE İŞLEMLERDEN KENDİSİ YAPMAK ZORUNDADIR.

NOT:ÇOK YAKINDA SAĞLIK PERSONELİ ZİRAAT EMEKLİLİK ONLİNE İŞLEMLERDEN CAYMA ARA VERME FAİZLİ FAİZ SEÇME GİBİ İŞLEMLERİN NASIL YAPILACAĞI GÖRSEL ANLATIMI SİTEMİZDE YAYINLANACAKTIR.HABERDAR OLMAK İÇİN FACEBOOK GRUBUMUZA KATILINIZ. TIKLAYIN

MUTEMETLERİN YETKİLİ OLDUĞU İŞLEMLER

Mutemetlerin burada takip edeceği BES PRİM KESİNTİSİ YAPILMAMASI GEREKEN-İŞTEN AYRILAN-NAKLEN GEÇEN-ÜCRETSİZ İZİN-DOĞUM İZNİ vb. işlemleri kurum mutemetlerince manuel müdahale edilecektir.

BİREYSEL EMEKİLİK YILLARA GÖRE TAHMİNİ KAZANÇ TABLOSU

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.