Memur Haber Maas Bloğu

HASTA YAKINI TARAFINDAN DARP EDİLEN DOKTOR SOSYAL MEDYADAN HASTA YAKINLARINA SESLENDİ

HASTA YAKINI TARAFINDAN DARP EDİLEN DOKTOR SOSYAL MEDYADAN HASTA YAKINLARINA SESLENDİ

0

HASTA YAKINI TARAFINDAN DARP EDİLEN DOKTOR SOSYAL MEDYADAN HASTA YAKINLARINA SESLENDİ

 

Ordu‘da özel bir hastanede  iddiaya göre,Nöroloji Uzmanı Dr. Bülent Yalman bir hastayı muayene ettiği sırada, bir başka hasta yakını içeri girerek hastası için öncelik istedi. Dr. Yalman, sırası gelen hastayı muayene ettiğini belirterek biraz beklemelerini daha sonra ise hastalarıyla ilgilenebileceğini söyledi. Daha sonra o hasta ile ilgilenen Yalman, daha önce tepki gösteren hasta yakını tarafından yumrukla darp edildi. Hastane çalışanlarının  yardımıyla yatıştırılan olay savcılığa intikal etti. Dr. Bülent Yalman, hasta yakını hakkında şikayetçi oldu.

DARP EDİLEN DOKTOR SOSYAL MEDYADA DUYGULARINI PAYLAŞTI

Dr. Bülent Yalman, yaşadığı olay hakkında sosyal medya hesabında hasta yakınlarına seslenen ve “Ne olur şiddetiniz artık son bulsun. Biz sizler için varız” diyen Bülent Yalman, duygularını şöyle ifade etti:

“Bir hasta yakını tarafından kendi hastasını muayene ederken maalesef saldırı, şiddet ve hakarete uğradım. Neden ne olursa olsun bu olmamalı. Biz ne ara böyle olduk, ne oldu bize, neyimizi kaybettik, neyimizi bulamıyoruz? Bana yapılan bu hareket benim şahsımda önemli değil tabii gururum incindi bu da önemli değil. Ama bir hekim senin hastanı muayene ediyor ve sen onun arkasından sinsice saldırıp çenesine bütün gücünle okkalı bir aparkat çıkarabiliyorsun. Yargı gerekeni yapacak buna inanıyorum, ama artık bu son bulsun. Doktor, hemşire ya da herhangi bir sağlık personeli dövmekle ne kazanıyorsunuz. Yapmayın bizler sizler için varız, sizlere hizmet etmekten, size şifa olmaktan çok mutlu oluyoruz. Sonrasında gelip binlerce özür dileyip hatalıydım diyerek bu mesele kapatılabilir mi? Bu kadar basit mi? Ne olur şiddetiniz artık dursun.” dedi.

Canla başla, azimle, fedakarca, toplumun sağlığı için ter döken sağlık çalışanlarına yapılan bu çirkin saldırıyı asla kabul etmediklerini ifade eden Ordu Tabipler Odası Başkanı Doç. Dr. Özgür Enginyurt, “Sürekli ifade ediyoruz; bir an önce çalışma koşullarımızın daha güvenli hale getirilmesi için yetkilileri göreve davet ediyoruz. Sağlık hizmeti verilen yerler kutsal mekanlardır. Buralarda halkımıza şifa dağıtılır. Bu kendini bilmezler nasıl bu yola başvururlar onu da anlamakta zorlanıyoruz. Ama inanıyoruz ki; sağduyulu halkımızın ülke gündeminde sürekli yerini alan bu sorunları çözmede bizimle birlikte yer alacağına ve yanımızda olduğuna inancımız tamdır. Bu inançla meslektaşımıza geçmiş olsun der, acil şifalar dileriz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.