Memur Haber Maas Bloğu

HASTALARIN ŞİKAYETLERİNDEN YORULAN HEMŞİRE GÖSTERDİĞİ FOTOĞRAFLA NELER YAŞADIKLARINI HASTALARA GÖSTERDİ

HASTALARIN ŞİKAYETLERİNDEN YORULAN HEMŞİRE GÖSTERDİĞİ FOTOĞRAFLA NELER YAŞADIKLARINI HASTALARA GÖSTERDİ

0

 

Acil servislerin doluluğu uzun kuyruklar birde durumları acil olmadığı halde acil servise gelen hastalar nedeniyle gelmeyen sıralar hastaları iyice çileden çıkarır.

Hastalar uzun süre beklediklerinde şikayetler artar ve çalışanlara tepki göstermeye başlarlar. Geçtiğimiz günlerde hastaların uzun kuyruklardan şikayet etmesinden yorulan bir hemşire paylaştığı fotoğrafla hastalara, onların da neler çektiğini dürüstçe gösterdi.

Yetersiz ekipman, personel sayısının azlığı, hastaların acili bilinçsiz şekilde kullanmaları ve diğer nedenlerden dolayı uzun acil kuyruğu görmek mümkün.Almanya’da da durum farklı değil. Acil olmayan hastaların acile gelmesinden ve hastalardan gelen şikayetlere cevap vermeye çalışan Alman hemşire Kay Müller acildeki bir hastanın operasyonun ardından çekilmiş bir fotoğrafı paylaştı.

Hemşire Müller,“Hastalar sürekli acil önünde oluşan uzun kuyruktan şikayetçi oluyorlar. Ben de çoğu zaman grip şikayetiyle gelen hastalara durumu anlatmaya çalışıyorum.

Geçtiğimiz günlerde yine durumdan şikayetçi olan birine bir fotoğraf gösterdim. İşte acile gelen bir hastamızın ardından kalan bir görüntü. İşte acile gelecek insanların durumu bu kadar ciddi olmalı. Özür dileyerek söylüyorum ama grip gibi şikayetlerle bize gelenler, normal bir günde aile doktorlarını ziyaret etmeli. Söylediklerim kulağa biraz gaddarca gelebilir ancak diğer ciddi hastaların hakkını yiyor olabilirsiniz.”dedi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.