Memur Haber Maas Bloğu

HASTANIN ADI BARKODA YANLIŞ YAZILDI DİYE DOKTOR DARP EDİLDİ

HASTANIN ADI BARKODA YANLIŞ YAZILDI DİYE DOKTOR DARP EDİLDİ

0

 

Bursa‘da Devlet Hastanesi Kestel Polikliniği’nde pazar günü yaşanan olayda kolunda serum olduğu halde hasta çocuğu muayene eden Doktor İlknur Çelik, hasta yakınları tarafından darp edildi.İddiaya göre,saldırganlardan B.D.sabah saatlerinde çocuğunu muayene için Kestel Polikliniğine getirdi. Muayene sonrası çıkarken çocuğunun adının barkoda yanlış yazıldığını fark ederek geri döndü. Doktor İlknur Çelik, çocuğun adının yanlış yazılmasının sekreterlikte düzeltilebilecek bir hata olduğunu söylemesine rağmen, anne B.D.doktora hakaret etti.

Doktor Çelik, annenin kendisine hakaret ettiğini belirterek,  “B.D’ye isterse muayeneyi iptal ettirip başka bir doktora da gidebileceğini söyledim. Bunun üzerine hakaret ve tehditlerini sürdürdü.”dedi.

B.D. evde durumu kocasına anlattıktan baba T.D. öğleden sonra polikliniğe gelerek Doktor İlknur Çelik’le görüştü. Doktorun anlattıklarından sonra haklısınız diyen baba T.D. bir süre sonra hakaret edip,”  “Ben hasta yakınıyım, hasta hakları var. İstersem seni burada öldürürüm, kimse karışamaz” şeklinde doktora bağırdı.

Yaşananlar karşısında Doktor Çelik, “Ne yapayım, şehit olurum o zaman” dedi.Bu sözlere sinirlenen baba T.D. “Senden şehit falan olmaz, öldüreceğim seni”  diyerek poliklinikten gitti.Bir süre sonra yanlarında bir kadınla beraber polikliniğe gelen B.D. ve T.D. Doktor İlknur Çelik’e saldırdı. Elinde makasla saldıran T.D., Çelik’i duvara fırlattı, yanındaki kadınlar da yere düşen doktoru tekmelemeye devam etti.

Doktor Çelik, Kestel’de hasta potansiyeli yüksek olmasına rağmen az sayıda doktor ve yetersiz güvenlik görevlisiyle çalışmak zorunda kaldıklarını  belirterek,“O sırada odamda olsaydım sesimi kimse duyamazdı” dedi.

Kaynak: Şehir Medya

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.