Memur Haber Maas Bloğu

sağlık bakanlığı e posta şifremi unuttum

sağlık bakanlığı e posta şifremi unuttum

0

E-posta adresimi istediğim şekilde belirleyebilir miyim?

Hayır. Genel Müdürlüğümüzün e-posta adresleri için belirlemiş olduğu politika doğrultusunda e-posta adresleri oluşturulmaktadır.

Sağlık Bakanlığı kurumsal e-posta hesabımı telefonuma nasıl kurabilirim?

Yardım sayfamızda ilgili dokümanlar mevcuttur.

E-posta ile ilgili soru veya sorunlarımı nasıl iletebilirim?

http://yazilimdestek.saglik.gov.tr/ sayfasından veya [email protected] adresine sorunlarınızı iletebilirsiniz.

Kurumsal e-posta hesabı kullanımında nelere dikkat etmeliyim?

1. Kullanıcıya resmi olarak tahsis edilen e-posta doğrudan ya da dolaylı olarak kişisel, ticari, kar ve kötü amaçlı kullanılmamalıdır.

2. Kurumun sağladığı resmi e-posta adresi ile İnternet haber grupları, sosyal paylaşım ağları, forumlara, posta listelerine üye olunmamalı, mesaj yayımlama için kullanılmamalıdır. Ancak iş gereği üye olunması yararlı İnternet haber grupları için yöneticisinin onayı alınarak kurumun sağladığı resmi e-posta adresi kullanılabilir.

3. Personel “Konu” alanı boş bir e-posta mesajı göndermemeli ve “Konu” alanı boş ve kimliği belirsiz hiçbir e-posta açılmamalı ve silinmelidir.

4. E-postaya eklenecek dosya uzantıları (özellikle .exe, .bat, .scr, .vbs, .jpg.vbs, .gif.exe) veya zarar verebilecek diğer uzantılar olmamalıdır. Zorunlu olarak bu tür dosyaların iletilmesi gerektiği durumlarda, dosyalara antivirüs taraması yapılarak ve sıkıştırarak ( zip ve/veya rar formatında) mesaja eklenmelidir.

5. Bakanlık ile ilgili olan gizli bilgi, gönderilen mesajlarda yer almamalıdır. Bunun kapsamı içerisine iliştirilen öğeler veya ekler de dâhildir. Mesajların gönderilen kişi dışında başkalarına ulaşmaması için gönderilen adres kontrol edilmeli ve içerdiği bilgilere özen gösterilmelidir.

6. Kullanıcı, Kurumun e-posta sistemi üzerinden bir kullanıcı veya gruba; küçük düşürücü, hakaret edici, taciz, suiistimal, istenmeyen e-posta (spam) veya herhangi bir şekilde alıcının haklarına zarar vermeye yönelik öğeleri içeren e-posta mesajları göndermemelidir. Kaynağı bilinmeyen e-posta ekinde gelen dosyalar kesinlikle açılmamalı ve tehdit unsuru olduğu düşünülen e-posta alındığında Kullanıcı Hesapları Yönetimi ve Güvenliği Koordinatörlüğüne haber verilmelidir.

7. Kullanıcı, e-posta kullanımı sırasında dile getirdiği tüm ifadelerin kendisine ait olduğunu kabul etmektedir. Suç teşkil edebilecek, tehditkâr, yasadışı, hakaret edici, küfür veya iftira içeren, ahlaka aykırı mesajların içeriğinden kullanıcı sorumludur.

8. Kullanıcıya özel kişisel bilgileri ve/veya kullanıcı kodu/parolasını girmesini isteyen e-posta geldiğinde, bu e-postalara herhangi bir işlem yapmaksızın Kullanıcı Hesapları Yönetimi ve Güvenliği Koordinatörlüğüne haber vermelidir.

9. Kullanıcı, kendisine ait e-posta parolasının güvenliğinden ve gönderilen e-postalardan doğacak hukuki işlemlerden sorumlu olup, parolasının kırıldığını fark ettiği anda Kullanıcı Hesapları Yönetimi ve Güvenliği Koordinatörlüğüne haber vermelidir.

10. Kullanıcı e-posta hesaplarına ait parolalar en geç 6 (altı) ayda bir değiştirilmelidir.

Üniversite Hastanesi, Özel Hastane personeliyim, Sağlık Bakanlığından @saglik.gov.tr uzantılı kurumsal e-posta hesabı alabilir miyim?

Hayır, sadece Sağlık Bakanlığı çalışanları @saglik.gov.tr uzantılı kurumsal e-posta adresi alabilir.

Outlook kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinebilir miyim?

Yardım sayfamızda Outlook 2013 ve Outlook 2010 kullanım kılavuzumuz mevcuttur.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.