Memur Haber Maas Bloğu

VETERİNER HEKİM HAYVANLARDAN KAZANDIĞINI YİNE HAYVANLARA VERİYOR

VETERİNER HEKİM HAYVANLARDAN KAZANDIĞINI YİNE HAYVANLARA VERİYOR

0

 

Muğla‘nın Marmaris İlçesi’nde Hatipirimi Mahallesi 139 Sokak’taki kedileri son 5 yıldır her gün besleyen 51 yaşında ki veteriner hekim Behçet Düzgün,aynı zamanda sokak kedilerinin tedavileriyle de ilgileniyor.

Her gün besleyip tedavileriyle de ilgilendiği kedilerine gözü gibi bakan Düzgün,kedileri “Mahallenin çocukları” diye nitelendiriyor.

Kedilerin yıllardır aynı sokakta yaşadığını belirten Behçet Düzgün, mahalle sakinlerinin de sokak kedilerini sevdiğini ve zaman zaman beslediklerini söyledi.

EV KEDİSİ KADAR BAKIMLILAR

Hayvanların ev kedisi kadar bakımlı olduklarını belirten Düzgün, kısırlaştırdığı hayvanlar arasında engelliler de olduğuna işaret etti.

Düzgün, bazı sabahlar kedilerin kapının önüne fare bıraktıklarını belirterek, “Fareleri yakalıyorlar kapının önüne koyuyorlar. ‘Biz bakın işe de yarıyoruz’ der gibi.” dedi.

Bazı müşterilerinin parasını verelim bizim yerimize de kedilere yem verin dediklerini belirten  veteriner hekim Behçet Düzgün, “Parasını biz verelim, bizim yerimize de kedilere yem verin.” dediklerini belirterek, “Askıda ekmek gibi bir şey bizde de askıda mama oluyor

burada. Bugün 20 kedi var ama bazen 35-40 kedi oluyor. Yazın restoran ve oteller açılınca sayıları azalıyor. Başka işletmelerden de yemek yiyebiliyorlar sanırım.” dedi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.